17.1.2018, Michal Jirka
V souboji o čelo tabulky remíza s Věšákem Butabi

PŘELOUČ – Zápas plný obratů skóre s Věšákem Butabi skončil nakonec 5:5. Na první místo se tak posunul Startip Řečany.

Tradičně silný Věšák přijel do Přelouče v plné sestavě, navíc oproti minulým sezónám posílený o brankáře Dejmka. Naopak Mazákům tentokrát chyběl kapitán Václav Rokyta a důvěru navléknout si kapitánskou pásku dostal poprvé v kariéře David Machač.

Přesto začali Mazáci dobře a aktivně a hned od počátku si vytvářeli šance, které se dařilo proměňovat. Do vedení 1:0 jsme šli po perfektně sehraném rohovém kopu, který zakončil Janecký. Hosté ale vzápětí odpověděli podobně, kdy se taktéž po rohu prosadil Libor Křelina – 1:1. Pak si ale vzal slovo opět Pepa Janecký, který v rozmezí dalších dvou minut zkompletoval hattrick a dosáhl tak na 100. gól v našem dresu. Zvláště pak krásná kombinace s Honzou Pokorným zvedla početné přeloučské publikum ze sedadel. Z divokého prvního poločasu to ale stále nebylo vše. Před naší bránou opět řádili bratři Křelinové a dvěma góly rychle smazali náskok Mazáků. Ten nám ale ještě do poločasu vrátil Honza Sůra, který po individuální akci zakončil levačkou mezi nohy hostujícího brankáře – 4:3.

Přestože jsme si o poločase řekli, že musíme pokračovat ve stejném výkonu, tempo zápasu evidentně opadlo. Bohužel to více vyhovovalo hráčům Věšáku, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách a zavírali Mazáky před vlastní bránu. Z toho samozřejmě pramenily šance. Některé dokázal pochytat tradičně výborný Záruba v naší bráně. Dvě z nich ale využil útočník hostí Lukáš Šindelář a otočil stav zápasu na 5:4. Mezitím se smůla přilepila na kopačky našeho Vaška Vančury, který třikrát v krátkém sledu za sebou trefil konstrukci brány Věšáku. A mohlo být ještě hůř, Mazáci nasbírali 6 akumulovaných faulů a k penaltě se postavil Lukáš Křelina. V této chvíli nás opět podržel Marek Záruba, který jeho střelu vykopl. Vzápětí jsme si vzali timeout s jasným cílem – odstartovat závěrečný tlak a pokusit se za každou cenu srovnat skóre. Zaslouženého vyrovnání se Mazáci nakonec přeci jen dočkali. Zhruba čtyři minuty před koncem Honza Sůra ranou z halfvoleje propálil Dejmka a uzavřel účet zápasu na 5:5.

Oba dnešní rivalové si tak rozdělili po bodu a aktuálně jich mají 11. Situace nahrála Startipu Řečany, který se svým vítězstvím posunul na první místo, aktuálně má bodů 13. Zdá se, že druhá polovina sezony slibuje opět vyrovnané boje o titul. My do ní vstoupíme již v sobotu od 18:30 doma proti Krampolu Kolín.

1. liga OFL Kolín, 7. kolo: FC Mazáci Přelouč – FC Věšák Butabi 5:5 (4:3)

Branky: 8., 10. a 11. Janecký, 22. a 46 Sůra - 9. a 19. Křelina Libor, 27. a 34. Šindelář, 16. Křelina Lukáš

Nejlepší hráči soupeře podle kapitánů: Janecký - Šindelář

Bez karet

Diváků: 100

Rozhodčí: Grund, Pařez

Sestava FC Mazáci:

Záruba – Smolík, Hajn, Machačný, Sůra, Machač, Jirka – Pokorný, V. Vančura, Šimon, Jedlička, Novák, Janecký, Vojtěch Rokyta

Trenér: Václav Sůra

Vedoucí mužstva: Jakub Kmošek

Časoměřič: Aleš Doležal

Honza Sůra v pádu zakončuje mezi nohy brankáře Dejmka a posouvá Mazáky do vedení 4:3.

Komentáře:


27.01.2019 23:49:12