6.2.2019, David Machač
Poločasové vedení jsme opět neudrželi

KLADNO – Bohužel ani v sobotu se Mazákům nepodařilo vyhrát, a proto v tomto kalendářním roce stále nemohli oslavit výhru.

Do utkání jsme vstoupili dobře, když od začátku jsme si začali vytvářet šance a dařilo se nám soupeře přehrávat. Brzo jsme zaslouženě šli do vedení, když první branku vymyslela sehraná dvojka Novák – Janecký, když druhý jmenovaný dostal míč do sítě. Hosté po chvíli sice srovnali, ale díky naší aktivní hře se nám brzo podařilo dostat do dvoubrankového vedení a Janecký tím zkompletoval hattrick ještě před poločasem. Do šatny jsme si odnesli vedení 3:1 po velmi vydařeném prvním poločase.

Do druhého poločasu bohužel lépe vstoupil soupeř a dvěma rychlými góly stáhnul naše vedení a chvíli na to i čtvrtou brankou zvrátil stav utkáni ve svůj prospěch. V tu chvíli začala přetahovaná o to, kdo vyjde ze zápasu vítězně. Na 4:4 srovnal Jakub Novák. Po tomto vyrovnání bylo několik šancí na obou stranách, ale bohužel po čtyřech minutách se do vedení opět dostali domácí, ale pouze na minutu, jelikož hned na to vstřelil svůj čtvrtý gól Josef Janecký. Tím jen potvrzuje svá slova, že nás stále tahá z „bryndy“. Za stavu 5:5 mohli jít do vedení domácí, když po faulu Daniela Dlaska kopali penaltu. Soupeř netrefil bránu, a tak počet branek na obou stranách byl dále shodný. Pár vteřin poté se domácí dopustili 6. akumulovaného faulu a tím jsme dostali příležitost v podobě prodlouženého kopu. K tomu se postavil suverénním krokem „mistr áčkař“ Jakub Novák, ale bohužel utaženou ranou minul pravou tyč a ukázal, že než střílení gólů mu jde spíš jejich příprava pro spoluhráče. Jak praví staré známé fotbalové pravidlo „nedáš, dostaneš“ hned další útok soupeř prostřelil Marka Zárubu a opět se dostal do vedení. V tu chvíli do toho naši hráči šlápli na 120 % a zatlačili soupeře na jejich polovině. 17 vteřin před koncem po faulu na Jakuba Nováka jsme dostali poslední šanci na srovnání v podobě prodlouženého kopu. Tentokrát se k němu postavil střelec Janecký, ale bránu vysoko přestřelil. Míč nemohl soupeř najít ani po zápase. Díky divákům máme dokonce záznam tohoto kopu, který můžete zhlédnout zde.

Zápasu by asi slušela spravedlivá remíza, ale i tak naši hráči odjížděli domů s pocitem, že jsme tu 3 body získat měli. Bohužel nás sráží zbytečné chyby v obraně a neproměňování šancí. Na druhou stranu se ukazuje, že v týmu je dobrá parta a když se semkneme tak se nepoložíme a zápasy zvládneme minimálně zdramatizovat. Šanci na přerušení série porážek budeme mít již tuto sobotu, tentokrát už na domácí palubovce, kde budeme hostit R.S.C. Čechie Slaný. Zápas začíná v 19:30 a budeme rádi, když nás přijdete podpořit a pomůžete nám tuto sérii ukončit.

Středočeský krajský přebor, 13. kolo:

Futsal Club Brandýsek – FC Mazáci Přelouč 6 : 5 (1 : 3)

Branky:11. Kroc Patrik (Houha Lukáš), 22. Kroc Patrik, 23. Toman Matěj, 27. Toman Matěj, 33. Kroc Patrik (Houha Lukáš), 36. Hora Petr (Holub Vojtěch) – 2. Janecký Josef (Novák Jakub), 15. Janecký Josef (Novák Jakub), 20. Janecký Josef (Novák Jakub), 29. Novák Jakub (Janecký Josef), 34. Janecký Josef (Březina Milan)

ŽK: 3:2 (Janjič, Kroc, Zíka – Záruba, Dlask)

Rozhodčí: Pejša, Bázler

Diváků: 40

Sestava FC Mazáci:

Záruba - Machačný, Šanda, Novák, Březina, Pokorný, Vančura, Dlask, Janecký

Přes slibný první poločas jsme na body ani tentokrát nedosáhli....

Komentáře:


22.01.2020 23:59:28
03.04.2019 23:13:39
30.03.2019 08:16:42
24.03.2019 20:21:26
23.03.2019 02:34:15