7.5.2019, Václav Rokyta
Mazáci v poháru končí

KOLÍN – Futsalovou sezonu 2018/2019 si přeloučští Mazáci neprodloužili. V krajském poháru jsme stejně jako vloni vypadli hned na úvod. Ve 2. kole nás vyřadil kolínský Věšák Butabi.

Vyřazení to přitom bylo víc než smolné. Ještě minutu před koncem zápasu byl stav vyrovnaný, nakonec se ale misky vah přehouply na stranu domácích. Ale nepředbíhejme. Mazáci už samotný výjezd do Kolína brali jako velkou událost a podle toho to také v den zápasu vypadalo. Na parkovišti u přeloučského Penny Marketu nasedly do přistaveného autobusu spolu s hráči další dvě desítky fanoušků. Naši příznivci se společně s hráči těšili nejen na pohárový duel, ale i na samotný výjezd. Ten byl zřejmě vůbec posledním pro našeho řidiče Zdendu Zídka, který už si bude užívat zaslouženého důchodu.

Nálada v autobuse tak byla cestou na zápas (a můžeme prozradit, že i přes špatný výsledek i cestou ze zápasu) výborná, o poznání menší nadšení na nás však čekalo v Kolíně. Na úvodní výkop celého utkání jsme se totiž pořádně načekali. Nejprve jsme několik desítek minut čekali na parkovišti vůbec na to, aby nám někdo odemkl halu, další dlouhé chvíle jsme pak strávili na palubovce čekáním pro změnu na domácí tým, jehož hráči doma zapomněli dresy...

Samotný zápas nám pak také moc radosti nepřinesl. Domácí, kterých bylo jen pět do pole, srdnatě bojovali, zatímco my jsme po těžkých odpoledních zápasech velkého fotbalu bojovali spíš sami se sebou. Utkání jsme přesto měli ve svých rukách a mohli postoupit. Věšáku jsme ale všechny tři góly v podstatě darovali, ten poslední navíc v nejhorší možnou chvíli pouhou minutu před koncem. V poháru jsme tak po prohře 2:3 skončili stejně jako před rokem hned v úvodu, ve 2. kole soutěže. Našim fanouškům přesto děkujeme za podporu během celé sezony a především pak právě v posledním zápase v Kolíně, kde nám v prázdné hale vytvořili prakticky domácí atmosféru. Těšíme se na Vás opět na podzim, kdy nás čeká už druhá sezona v krajském přeboru!

2. kolo Středočeského poháru FAČR ve futsale:

FC Věšák Butabi Kolín – FC Mazáci Přelouč 3:2 (0:0)

Branky: 36. Hruška (Libor Křelina), 41. Kasal, 49. Libor Křelina (Kasal) - 31. Vančura (Janecký), 43. Vančura (Vojtěch Rokyta)

Bez karet.

Rozhodčí: Vala, Kopic

Diváků: 40

Sestava FC Mazáci:

Marek – Cápay, Smolík, Rokyta Václav, Rokyta Vojtěch, Jirka, Jedlička – Vančura, Březina, Novák, Janecký

Vedoucí mužstva: David Machač a David Hajn

Komentáře:


22.01.2020 23:58:53