21.10.2021, Václav Rokyta
Na úvod Divize D přivítáme Zvoneček Stojice

PŘELOUČ – Už tuto neděli čeká naše futsalisty soutěžní premiéra ve východečeské Divizi D. V prvním domácím zápase přivítáme navíc regionálního soupeře – Zvoneček Stojice

Proslulost stojické hospody U Zvonečku si budou velmi dobře pamatovat zejména dříve narození. Malá hospůdka ležící uprostřed vesnice pod zvonicí na úpatí Železných hor na hlavním silničním tahu mezi Chrudimí a Čáslaví zažívala největším boom zejména v porevolučních 90. letech. Právě v této době dali také místní fotbalisté, z nichž většina hrávala fotbal za sousední Načešice, do kupy i mužstvo na malou kopanou a futsal. Název jejich týmu pak dala právě oblíbená hospoda. Do oficiálních futsalových soutěžích vstoupil Zvoneček Stojice poprvé v roce 2000 a už v prvních sezonách zažil velké úspěchy. Z 2. třídy Chrudimska se během tří sezon prokousal až do krajského přeboru, když přitom každý rok slavilo stojické mužstvo postup do vyšší soutěže. V roce 2010 se pak Stojicím podařilo vykopat dokonce divizi, kde působí až dosud. V úvodním vystoupení v Divizi D nás tak čeká jedno z nejzkušenějších mužstev celé soutěže.

Stojický tým sice v posledních letech prošel generační obměnou, takže hráči, kteří v minulých dvou dekádách dostali mužstvo až do divize, již sledují dění kolem klubu pouze z hlediště. Nicméně téměř všichni současní členové stojického týmu hrají ve velkém fotbale minimálně v krajských soutěžích a rozhodně tak pro náš tým nebudou jednoduchým soupeřem. Mazáky navíc před startem nové futsalové sezony kosí zranění, která si naši hráči přenáší z velkého fotbalu. Ke vší smůle jde bohužel navíc o naše velké opory. Na marodce jsou minimálně pro první kola Honza Sůra, Milan Březina, Pepa Janecký a Honza Pokorný, stoprocentně fit není ani Jakub Novák. Koneckonců, i velká absence byla důvodem odložení prvního kola soutěže v Heřmanově Městci. Nicméně na nedělní utkání se Stojicemi jsme již schopní sestavu poskládat a i bez některých našich opor jsme odhodlaní nechat na palubovce maximum. Budeme navíc rádi, když nás při premiéře v Divizi D přijdete podpořit. Derby se Zvonečkem Stojice začíná v neděli v 17:30, přijďte nám fandit!

Komentáře:


18.11.2021 16:54:01