3.11.2021, Václav Rokyta
Mazáky trápí v úvodu divize velká marodka

PŘELOUČ – Kvůli celé řadě zranění odkládají Mazáci už druhé soutěžní utkání v sezoně. Sobotní duel s Legií Hradec Králové se přesouvá na konec ledna.

Naši futsalisté se úvodních kolech Divize D spíš než se soupeři perou s celou řadou zranění klíčových hráčů. Především kvůli tomu zatím na kontě nemáme ani bod a už druhý zápas ze čtyř musíme pro nedostatek hráčů odložit. Na sobotní domácí utkání s Legií Hradec Králové momentálně nejsme schopni poskládat ani jednu čtyřku, proto jsme se dohodli se soupeřem na odložení zápasu. Ten se odehraje v náhradním termínu v neděli 30. ledna 2022 od 17 hodin v Přelouči. Nezbývá nám, než doufat, že do té doby už se zdravotní stav našeho mužstva stabilizuje a že nám naopak další soutěžní zápasy nepřekazí další vlna epidemie koronaviru.

Dosavadní dvě odehraná utkání v Divizi D přitom ukázala, že naše mužstvo na herní úroveň soutěže rozhodně má. S malým počtem hráčů se ale bohužel krok se zkušenými soupeři držet nedá. I proto jsme tak v úvodním zápase podlehli na domácí palubovce Zvonečku Stojice vysoko 1:12. Celá naše sestava se sice po celý zápas statečně bila a rozhodně nedarovala soupeři nic lacino. Nicméně zkušenost a kvalita byla v tomto utkání na straně soupeře, který tak snadno využil fyzický stav našeho mužstva a v pohodě nás přehrál. Druhé utkání už bylo mnohem vyrovnanější, kdy jsme přitom v Předměřicích proti domácímu Flamengu Hradec Králové nastoupili paradoxně ještě s menším počtem hráčů. I tak jsme ale sehráli vyrovnaný první poločas, který rozhodně nemusel skončit jen nerozhodným stavem 2:2. I v začátku druhé půle jsme s domácími drželi krok, ovšem postupem času se početní i fyzická převaha soupeře projevila a Flamengo nás tak zaslouženě přehrálo. Na další utkání si musíme minimálně ještě týden počkat. Snad se zdravotní stav některých hráčů zlepší natolik, že do duelu ve Světlé nad Sázavou budeme moci opět normálně naskočit.

Divize D, 2. kolo:

FC Mazáci Přelouč - SK Zvoneček Stojice 1:12 (0:6)

Branka Mazáků: Vančura

Sestava: Záruba - Vančura, Rokyta Václav, Cápay - Machačný, Rokyta Vojtěch, Machač, Jirka

Divize D, 3. kolo:

Flamengo Hradec Králové - FC Mazáci Přelouč 8:2 (2:2)

Branky Mazáků: vlastní, Vašek Rokyta

Sestava: Petr – Vančura, Rokyta Václav, Machačný – Dlask, Machač

Momentka z úvodního zápasu proti Zvonečku Stojice, ve kterém Mazáci sice bojovali, ale prohráli vysoko 1:12. Fotogalerii z celého utkání si můžete prohlédnout na našem facebooku.

Komentáře:


1
05.01.2022 16:31:12
18.11.2021 16:54:47