9.12.2021, Václav Rokyta
Mizerná série pokračuje

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - Ani ve třetím soutěžním zápase Divize D se nám nedařilo. Ve Světlé nad Sázavou jsme vyfasovali rovnou desítku. Bohužel ne čepovanou, nýbrž gólovou.

Do Světlé nad Sázavou jsme sice odjížděli s rekordním počtem osmi zdravých hráčů do pole, avšak stále bez řady opor a především bez brankáře. Do kasy se tak postavil Vojta Rokyta, na kterém byly z celého kádru nejzřetelnější pozůstatky páteční rozlučky FK Přelouč. Nicméně i tak podal Vojta výborný výkon a svými zákroky přispěl k tomu, že jsme si z údolí Sázavy nepřivezli ještě větší ranec. V úvodních minutách se přitom hrálo vyrovnaně, první gólovou šanci jsme dokonce měli krátce po rozehrávce na kopačkách my. Jenže vzápětí jsme soupeři lacino darovali dva góly a zkušení domácí futsalisté nás od té doby začali přehrávat.

Postupem času si vypracovali vysoký náskok, který jsme dokázali zmírnit jen jedním gólem. Ten však stál za to, neboť životní trefa Michala Jirky pohladila oko nejednoho diváka v hale. Náš snajpr přebíral za stavu 6:0 pro domácí míč na hranici vápna zády k soupeřově bráně, jedním dotykem si balón pravačkou nadhodil do vzduchu, čímž se zbavil obránce a z otočky z voleje ze vzduchu svou slabší levou nohou tvrdým nártem zkušeně propálil domácího gólmana. Trefě, za kterou by se nemuseli stydět ani ligoví šutéři, obdivně tleskali i domácí diváci, což sám úspěšný střelec komentoval slovy: "Tak teď tady ten futsal můžete odhlásit." Škoda jen, že v krásné hale ve Světlé zůstalo jen u jediné světlé chvilky na naší straně.

5. kolo Divize D

S.U.D. Světlá nad Sázavou - FC Mazáci Přelouč 10:1 (4:0)

Branka Mazáků: Jirka

Sestava: Rokyta Vojta - Machačný, Šanda, Rokyta Vašek - Čada, Machač, Jedlička, Jirka

Komentáře: