21.10.2015, Václav Rokyta
Mazáci už znají rozpis svých zápasů. Sezonu zahájí proti Věšáku Butabi

Už jen poslední týdny zbývají přeloučským futsalistům na to, aby se připravili na začátek nové sezony Okresní futsalové ligy Kolín. O motivaci přitom mají hráči postaráno, loňskou soutěž totiž zaslouženě vyhráli.

V dalším ročníku proto chceme na loňský úspěch navázat a opět se porvat o nejvyšší příčky. Nejprve mi ale dovolte pár slov k závěru minulé sezony. Po loňském vítězství v okresním přeboru měl náš klub možnost postoupit do krajského přeboru. Po dlouhém a důkladném uvažování jsme se ale rozhodli zůstat v Okresní futsalové lize Kolín. Proti postupu do vyšší soutěže hrály vyšší finanční náklady, velká vzdálenost některých soupeřů a také (z našeho pohledu) značná neatraktivita krajské soutěže. Přebor Pardubického kraje, kam naše mužstvo mohlo postoupit, se totiž hraje formou víkendových turnajů, kdy se vždy jednou za 14 dní sjedou vybrané 3 nebo 4 týmy do jednoho města, kde pak mezi sebou hrají. Tento formát soutěže nám přišel z diváckého hlediska velmi neatraktivní, neboť za celou sezonu bychom hráli před domácím publikem třeba jenom dvakrát nebo třikrát. Na základě miniankety mezi fanoušky a hlasování všech hráčů jsme proto postup do krajského přeboru odmítli. To ovšem neznamená, že příznivci přeloučského futsalu budou v nové sezoně ochuzeni o kvalitní zápasy.

Diváky místo toho naopak čekají minimálně dvě zajímavá utkání navíc. Do 1. ligy OFL Kolín postoupil Baník Chvaletice, přeloučští fanoušci se tak můžou těšit na další zajímavé derby. Po předloňském sestupu se do soutěže také vrací i Krampol Kolín, v jehož sestavě je hned několik velmi dobrých fotbalistů. Už tradičními soupeři pak budou hráči silného Věšáku Butabi Kolín, kteří nás nejspíš budou chtít sesadit z mistrovského trůnu, a samozřejmě rivalové z Řečan. Celkový vítěz 1. ligy OFL Kolín bude znám stejně jako loni po odehrání všech kol na konci února. A jak se naše mužstvo na blížící se start sezony připravuje?

Od začátku října se v místní sportovní hale scházíme pravidelně jednou týdně. V hráčském kádru na rozdíl od loňského roku nepřivítáme žádnou posilu. Do soutěže tedy vstupujeme s celkem 19 hráči. I nadále chceme náš herní projev postavit na skvělé sehranosti jednotlivých řad a také vynikají partě, kterou naše mužstvo má. Stejně jako v předchozích sezonách se diváci při našich domácích zápasech můžou těšit na tištěný zpravodaj, poločasovou soutěž ve střelbě nebo – v loňském roce velmi populární – hlasování o fanouška týdne. V případě diváckého zájmu navíc hodláme vypravit i autobusové zájezdy na venkovní zápasy do Kolína a Chvaletic. Vloni se nám v tomto ohledu povedl naprostý unikát, kdy jsme autobus vypravili na všechny venkovní zápasy. Doufejme tedy, že v nové sezoně podobný kousek zopakujeme. Na vaši podporu při domácích i venkovních zápasech se budeme těšit!

Komentáře:


22.01.2020 23:59:50
28.03.2019 21:59:26
15.03.2019 17:51:25
12.03.2019 22:01:39
23.02.2019 13:55:03
15.02.2019 23:58:55
27.01.2019 23:50:00