26.1.2016, Václav Rokyta
Mazáci nadělili oslabenému Věšáku desítku

PŘELOUČ – Kolínský Věšák Butabi přijel do Přelouče pouze s pěti hráči do pole a na rozjeté Mazáky nestačil. Přeloučští futsalisté porazili lídra soutěže vysoko 10:2.

Vedoucí celek tabulky – kolínský Věšák Butabi – k nám přijel pouze s jedním náhradníkem. Pro naši jedenáctičlennou sestavu to znamenalo jediné – hrát co nejvíc aktivně, napadat hosty už na jejich polovině a dostávat je už od začátku pod tlak. To se nám úspěšně dařilo po celý první poločas a odměnou nám bylo dvoubrankové vedení. O první gól se po dvanácti minutách hry postaral Josef Janecký, který svoji levačku zamířil přesně pod břevno. Za dalších pět minut přidal druhý gól Václav Rokyta po skvělé přihrávce Jakuba Nováka. Hosté si postupem času vytvořili také několik slibných šancí, ale s jejich pokusy si poradil zaskakující domácí brankář Jakub Petr. Při trestném kopu Lukáše Křeliny v závěru poločasu nás pro změnu zachránilo břevno.

Hned po přestávce jsme přidali další dva góly a za stavu 4:0 bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Unavení hráči Věšáku stačili jen sotva držet krok s naší sestavou, která rychle střídala, takže skóre na výsledkové tabuli postupně narůstalo. Při chuti byl především střelec Janecký a také Michal Jirka, který strávil na hřišti za celý zápas zhruba dvě minuty a vstřelil dva góly. I přes naše narůstající vedení ale bylo sympatické, že se hosté nezatáhli a i nadále útočili. Odměnou jim pak byly dva krásné góly v naší síti, které zkorigovaly konečný výsledek 10:2. Všichni přeloučští hráči zaslouží pochvalu za to, s jakou chutí, nasazením a kvalitou celé utkání odehráli. Uznání ale patří i hostům, kteří i přes malý počet hráčů a nepříznivý stav zápas nevzdávali.

FC Mazáci Přelouč – FC Věšák Butabi Kolín 10:2 (2:0)

Branky: 12., 28., 31. a 50. Janecký, 30. a 49. Jirka, 18. Rokyta, 37. Machačný, 39. Sůra, 47. Jedlička - 38. a 43. Hruška

ŽK: 0:3

Diváků: 75

Rozhodčí: Černý, Kopic

Sestava FC Mazáci:

Petr – Hajn, Rokyta, Machačný, Novák, Machač – V. Vančura, Šimon, Janecký, Sůra – Jedlička, Jirka

Kolínský brankář se jen marně ohlíží za míčem z kopačky Josefa Janeckého, který míří do branky.