23.12.2016, Václav Rokyta
Mazáci s Řečanami poprvé prohráli

PŘELOUČ – Neporazitelnost Mazáků v zápasech se Startipem Řečany skončila. Hostující futsalisté zvládli utkání 6. kola 1. ligy OFL lépe a nad Mazáky zvítězili 4:3.

V tradičním derby proti Řečanům se Mazáci poprvé představili v nových dresech. Elegantní bílo-zelená sada ale vítěznou premiéru nezažila. Mazákům se totiž utkání vůbec nepovedlo. V prvním poločase jsme si moc šancí nevytvořili a hráli spíš rozpačitě. Oproti tomu hosté od začátku zápasu předváděli jeden z nejlepších a nejzodpovědnějších výkonů, jaký proti nám kdy podali. Na balónu byli daleko jistější, vycházeli ze zabezpečené obrany a vyráželi do nebezpečných brejků. Jeden takový využili i ke vstřelení úvodního gólu. My jsme se naopak k soupeřově bráně dostávali jen velmi těžko. Naše akce byly hodně upracované, těžkopádné a často končily nepřesnou přihrávkou. Poločasová přestávka tak pro nás byla velkým vysvobozením.

Ani na začátku druhé půle se ale náš výkon příliš nezlepšil, což potrestali Řečanští druhým gólem v naší síti. Po druhé inkasované brance jsme se ovšem zdravě naštvali a začali soupeře prohánět ostošest. Díky dobrému napadání soupeřovy rozehrávky nejprve snížil na 1:2 Sůra. O pár minut později pak prošel po pravé straně hřiště Vančura a předložil před prázdnou bránu míč Janeckému, který vyrovnal. V tu chvíli jsme byli na hřišti jasně lepším týmem. Nebylo nám to ale nic platné, protože hosté záhy odpověděli třetím gólem, když jsme nepokryli rozehrávku z jejich rohového kopu. I tento stav se nám ale podařilo dorovnat a navíc se hosté pod naším narůstajícím tlakem vyfaulovali. Bohužel, ani výhodu dvou prodloužených penalt jsme nevyužili. Janecký a Záruba z nich trefili pouze náhradního brankáře Živného, který v posledních dvaceti minutách zaskakoval za zraněného Moravce. V divokém závěru, kdy se hrálo na obě strany stylem nahoru-dolů, pak Řečanští naopak využili jeden ze svých dalších brejků. Na čtvrtý gól soupeře jsme poté už nedokázali odpovědět ani při power play.

1. liga OFL Kolín, 6. Kolo: FC Mazáci Přelouč – Startip Řečany nad Labem 3:4 (0:1)

Branky:32. Sůra, 38. a 45. Janecký - 9. Loužil, 28. Ludvíček, 40. Tichý Š., 48. Hostinský

Bez karet

Diváků: 100

Rozhodčí: Vala, Grund

Sestava FC Mazáci:

Záruba – Hajn, Rokyta, Pokorný, Novák – Šimon, V. Vančura, Janecký, Sůra – Machačný, Smolík, Jedlička, Petr

Trenér: Václav Sůra

Honza Sůra zachytil riskantní rozehrávku Řečan a snižuje na 1:2.

Komentáře:


04.04.2019 22:29:12
23.03.2019 17:43:22
27.01.2019 23:50:19