Slova předsedy klubu o vzniku a vývoji Mazáků

Futsalový tým FC Mazáci Přelouč je amatérským spolkem sportovních i nesportovních nadšenců a především dlouholetých kamarádů, kteří ve svém volném čase rádi kopou do kulatého nesmyslu. Klub byl oficiálně založen na ustavující schůzi dne 2. března 2013 v přeloučské restauraci U Jiřího.

Počátky vzniku futsalového oddílu FC Mazáci se však datují dávno před tím, než oddíl oficiálně vznikl. Za průkopníka futsalu v naší partě lze považovat učitele tělesné výchovy na Gymnáziu Přelouč, Mgr. Pavla Blažka. Pod jeho vedením se v letech 2008-2009 utvořila parta futsalových nadšenců složená převážně z řad studentů tehdejší kvinty. Futsal se pravidelně hrával o hodinách tělesné výchovy vedených Pavlem Blažkem, přičemž sám kantor se hry téměř vždy osobně zúčastnil. Ke stále větší oblíbenosti tohoto sportu přispěla i tradice tzv. „futsalových pátků“ - dobrovolného volnočasového hraní ve velké tělocvičně gymnázia při pátečním odpoledni.

V průběhu let docházelo k postupnému navyšování počtu futsalových nadšenců a úměrně s tím i k navyšování našich sportovních ambicí. V roce 2011 jsme se poprvé začali scházet na „větším hřišti“. Místem pravidelných futsalových setkání se stala Sportovní hala v Přelouči, kterou se nám nejednou podařilo hráčsky zcela zaplnit.

V červenci roku 2012 jsme se poprvé zúčastnili Chung Cupu - oblíbeného turnaje v malé kopané v Řečanech nad Labem. Do podvědomí veřejnosti také poprvé vešlo jméno FC Mazáci Přelouč.

Na počátku roku 2013 bylo po sáhodlouhých schůzích a debatách rozhodnuto o založení organizovaného oddílu, který by se od příští sezony pravidelně účastnil oficiální futsalové soutěže.

Dne 2. března 2013 byl v restauraci U Jiřího založen klub FC Mazáci Přelouč za přítomnosti 9 zakládajících členů - Machač David, Jirka Michal, Hajn David, Jedlička Martin, Pokorný Jan, Šanda Petr, Sůra Jan, Rokyta Václav a Ružička Marek. O pár hodin později byl v prostorách oblíbeného přeloučského podniku Rio založen také oficiální fanklub týmu složený převážně z místních i přespolních děvčat.

V červenci 2013 se Mazáci znovu zúčastnili Chung Cupu.

Od srpna 2013 je klub právoplatným členem Fotbalové asociace České republiky pod identifikačním číslem 5320022.

Pro sezonu 2013/2014 je klub řádně přihlášen do soutěže Okresní přebor Kolín a v podzimní části soutěže byl nalosován do skupiny B.

Své historicky první soutěžní utkání sehrál tým FC Mazáci Přelouč v neděli 10. 11. 2013 ve Sportovní hale v Přelouči proti celku FC Play or Die Kolín a zvítězil 6:0.

První úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Již ve druhé sezóně v Okresní futsalové lize Kolín dokázali Mazáci získat titul, který potvrdili dne 8.2.2016 vítězstvím v posledním kole venku proti Kouřimi 4:0. Bezprostředně poté následovaly velkolepé a dlouhotrvající oslavy.

Dalším významným milníkem historie klubu se stal den 23.5.2016, kdy se Mazáci v rámci poháru FAČR postavili v domácí hale vicemistru extraligy Benagu Zruč nad Sázavou. Sestava Benaga byla nabitá českými i zahraničními hvězdami a zaplněná hala sledovala krásný zápas, který nakonec skončil 10:4 pro našeho soupeře.

Za FC Mazáci Přelouč
Václav Rokyta, předseda oddílu